PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 4 | 4--8
Tytuł artykułu

Dobrobyt społeczno-ekonomiczny oraz gospodarka oparta na wiedzy w kontekście historycznych podziałów na Polskę A i Polskę B

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W ocenie perspektyw rozwoju polskiej gospodarki, jak również poprawy warunków życia ludności przywołuje się stereotypowy historyczny podział na bardziej rozwiniętą część Polski zachodniej i centralnej oraz zapóźniony obszar województw leżących na wschód od Wisły. W opracowaniu z jednej strony poddano analizie bieżący poziom warunków życia ludności i stan systemu społeczno-gospodarczego, z drugiej zaś oszacowano zaawansowanie w kwestiach związanych z tworzeniem gospodarki opartej na wiedzy w poszczególnych województwach. Dokonując podziału na dwie grupy metodą k-średnich, skonfrontowano rezultaty z założeniami wynikającymi z podejścia historycznego. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
4--8
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Bizon W., Gospodarka oparta na wiedzy w polskich województwach. Wieloaspektowa analiza porównawcza województwa pomorskiego, [w:] J. Teczke, J. Czekaj (red.), Zarządzanie intensyfikujące rozwój gospodarczy, Biuro Projektu Nauka i Gospodarka, Kraków 2010.
  • Kukliński A.(red.), Gospodarka oparta na wiedzy. Wyzwanie dla Polski XXI wieku, Wydawnictwo Komitetu Badań Naukowych, Warszawa 2001.
  • Frankowska A., Droździel A., Miskiewicz M., Zasypanie przepaści między Polską A i B zajmie dekady, artykuł z dn. 14.07.2010, http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/.
  • Kozak M., Pyszkowski A., Szewczyk R.(red.), Słownik Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Regionalnego, Instytut Technologii Eksploatacji, Warszawa, 2001, cyt. za: http://www.regioportal.pl/pl32/.
  • Państwowa Komisja Wyborcza, http://wybory2010.pkw.gov.pl/att/2/pl/.
  • Portal Funduszy Europejskich, http://www.polskawschodnia.gov.pl/WstepDoFunduszyEuropejskich/Strony/program.aspx.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171276801

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.