PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 4 | 79--81
Tytuł artykułu

Ekonomia w praktyce - nowy przedmiot nauczania

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Od roku szkolnego 2009/2010 wprowadzana jest w szkołach reforma programowa, w której przewidziane są zmiany związane z rozszerzeniem edukacji na rzecz przedsiębiorczości. Zgodnie z nową podstawą programową, która zacznie obowiązywać w pierwszych klasach szkół ponadgimnazjalnych od roku szkolnego 2012/2013, przedmiot "Podstawy przedsiębiorczości" będzie realizowany tylko w zakresie podstawowym, a dodatkowo zostanie wprowadzony nowy przedmiot uzupełniający: "Ekonomia w praktyce". Dyrektorzy szkół i nauczyciele do marca 2012 roku muszą zdecydować, czy i w których klasach będzie realizowany nowy przedmiot. Niniejsze opracowanie poświęcone jest omówieniu celów kształcenia przedmiotu "Ekonomia w praktyce" oraz zaprezentowaniu wyzwań, jakie stoją przed osobami odpowiedzialnymi za realizację tych zajęć.(abstrakt autora)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
79--81
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Andrzejczak A.(red.), Przedsiębiorczość w edukacji, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Poznań 2008.
  • Kurek Z., Przedsiębiorczość. Poradnik metodyczny dla nauczycieli, Wydawnictwo OWSIiZ, Olsztyn 2001.
  • Makieła Z., Rachwał T., Podstawy przedsiębiorczości. Poradnik metodyczny, Nowa Era, Warszawa 2007.
  • Mikosik S., Teoria rozwoju gospodarczego Josepha A. Schumpetera, PWN, Warszawa 1993.
  • Wachowiak P., Dąbrowski M., Majewski B.(red.), Kształcenie postaw przedsiębiorczych a edukacja ekonomiczna, Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
  • Komunikat Komisji Wspólnot Europejskich, Realizacja wspólnotowego planu lizbońskiego: Rozbudzenie ducha przedsiębiorczości poprzez edukację i kształcenie, http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2006:0033:FIN:en:PDF. Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Podstawa programowa z komentarzem, Tom 4, http://www.reformaprogramowa.men.gov.pl/images/Podstawa_programowa/men_tom_4.pdf.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171276945

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.