PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Warianty tytułu
ERP Systems
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zmiana systemów informatycznych w firmach dokonywana jest z różną częstotliwością, w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości jednostki, jednak za każdym razem związane jest to z dużym obciążeniem pracowników. Coraz częściej zarówno duże, jak i małe podmioty decydują się na wdrożenie zawansowanych, zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP. Z jednej strony usprawniają one pracę i umożliwiają otrzymanie potrzebnych informacji znacznie szybciej, z drugiej ich wdrożenie wiążą się z dużym wysiłkiem pracowników i znacznymi kosztami. Celem artykułu jest przedstawienie zasad wdrożenia systemów ERP oraz korzyści z tego wynikających.(abstrakt oryginalny)
EN
Changing computerized information systems in companies is done at different intervals, depending on individual needs, but each time it is connected with a heavy load for the employees. Companies decide to cooperate with consulting companies specialized in the implementation of ERP systems to streamline implementation processes and post-implementation support and because of the opportunity to choose the right solution tailored to your individual needs, taking into account the specific industry. The implementation of new solutions introduces many features but also binds to additional workload and expense. The aim of this paper is to present the principles of implementation of ERP system(original abstract)
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
Bibliografia
  • Adamczewski P., 2004, Zintegrowane systemy informatyczne w praktyce, MIKOM, Warszawa.
  • Andrzejewski M., Jonas K., Młodkowski P., 2004, Zastosowanie technik komputerowych w rachunkowości, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2004.
  • Jabłoński W.J., Bartkiewicz W., 2006, Systemy informatyczne zarządzania, KPSW, Bydgoszcz.
  • Surman J., 2009, Business Intelligence, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa.
  • Ustawa z dnia 29 września 1994 o rachunkowości, Dz.U. z 2013 r., poz. 330, 613.
  • Wałkowski R., 2010, Wdrożenie systemu klasy ERP, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, nr 10 (133).
  • www.ms.gov.pl - strona Ministerstwa Sprawiedliwości (11.05.2013).
  • www.sap.pl - strona SAP Polska.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171277575

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.