PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2010 | nr 1 | 73--76
Tytuł artykułu

Rozstrzyganie sporów o nazwy domen internetowych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji jest jednym z trzech sądów, do których odwołują się zapisy regulaminu NASK, dotyczące procedury rozstrzygania sporów o domeny internetowe. Akty prawne najczęściej przywoływane przez powodów to "Prawo własności przemysłowej", "Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" oraz przepisy "Kodeksu cywilnego". Orzecznictwo Sądu dostarcza interesującego materiału do rozważań nt. powoływania się na ochronę wypływającą z zarejestrowania znaku towarowego, prawa do ochrony renomy czy marki. Krytycznie należy ocenić działalność Sądu m.in. w zakresie daleko posuniętej anonimizacji orzeczeń czy działalności jego arbitrów w charakterze pełnomocników stron w postępowaniach przed Sądem. Pomimo tych zastrzeżeń należy zaznaczyć, że dorobek Sądu odgrywa istotną rolę w kształtowaniu praktyki i doktryny prawa nowych technologii. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
73--76
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Krajowy Rejestr Domen, http://www.dns.pl/spory.html, [17.09.2009].
  • Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, http://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?place=Menu02&news_ cat_id=66&layout=2, [17.09.2009].
  • The World Bank Group, www.doingbusiness.org, [20.09.2009].
  • Nazwy domen nie są chronione prawem, "Gazeta Prawna", 21.08.2007, s. 16.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171278233

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.