PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2010 | nr 2 | 70--72
Tytuł artykułu

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o metodach szkoleniowych w pigułce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Szkolenia są obecnie postrzegane jako jedna z popularniejszych form urzeczywistniania idei edukacji całożyciowej poprzez poszerzanie kwalifikacji, kompetencji i wiedzy wśród osób dorosłych. Jak wykazały badania - możliwości rozwoju, w tym udziału w szkoleniach, nabrały na przestrzeni ostatnich lat większego znaczenia dla osób pracujących, zarówno w procesie wyboru pracodawcy, jak i przy podejmowaniu decyzji o zmianie miejsca pracy lub pozostaniu na nim. W związku z tym autorzy serii pt. "Szkolenia", opublikowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, uznali, iż należy podkreślić zasadność dbałości o proces realizacji szkoleń, poddać analizie jego elementy składowe i sposoby realizacji, tak by ów specyficzny proces dydaktyczny był metodycznie poprawny, przygotowany nie tylko w trosce o zapewnienie określonych zysków i realizację celów biznesowych, ale przede wszystkim z zachowaniem podstawowych praw i teorii psychologiczno-dydaktycznych, które istnieją, są modernizowane, na nowo odkrywane i weryfikowane.(abstrakt oryginalny)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
70--72
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • http://www.ipsos.pl/szkolenia, [06.04.10].
  • Kozak A., Łaguna M., Metody prowadzenia szkoleń, czyli niezbędnik trenera, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2009.
  • Urban M., Niekonwencjonalne metody szkoleniowe, czyli jak uatrakcyjnić zajęcia, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2010.
  • Malewski M., Modele pracy edukacyjnej z ludźmi dorosłymi, [w:] E. Przybylska (red.), Andragogiczne wątki, poszukiwania, fascynacje, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2001, s. 271-289.
  • ---
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171279859

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.