PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2005 | nr 8 | 31--33
Tytuł artykułu

Europejska przestrzeń szkolnictwa wyższego : wnioski dotyczące jakości kształcenia

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Systemy edukacji w krajach Unii Europejskiej nie podlegają procesowi integracji. Każde państwo członkowskie ma swobodę działania w zakresie podejmowanych decyzji dotyczących tego sektora. Bliska współpraca krajów członkowskich w innych dziedzinach życia wpływa jednak na powstawanie pewnych podobieństw w systemie edukacji. Jednakże mimo tworzących się podobieństw nadal istnieją znaczące przeszkody uniemożliwiające pogłębianie integracji. Mowa tu przede wszystkim o różności nadawanych kwalifikacji jak i o ich jakości. Bariery te znacznie uniemożliwiają swobodny przepływ ludzi zarówno w celach akademickich jak również zawodowych. Odpowiedzią na rodzące się coraz to nowe bariery wynikające z różnorodności systemów edukacji krajów Wspólnoty było podpisanie przez ministrów edukacji Deklaracji Bolońskiej. W artykule znajdziemy informacje o tym co wniosła ona do szkolnictwa wyższego i jak praktycznie wygląda realizacja jej postulatów. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
31--33
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Chmielnicka E.: Korzyści i koszty związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w sferze szkolnictwa wyższego. Warszawa 2003.
  • www.pw.edu.pl (z dnia 08.05.2005 r.).
  • www.menis.gov.pl (z dnia 05.05.2005 r.)
  • Stasiak-Gancarz G.: Edukacja w Unii Europejskiej. Poradnik. Warszawa 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171280307

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.