PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 1 | 75--82
Tytuł artykułu

Manifest Ekonomii Społecznej cztery lata później : lekcje i wnioski na przyszłość

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W 2008 r. w Stoczni Gdańskiej ogłoszony został tzw. Manifest Ekonomii Społecznej - dokument podsumowujący kilkuletnie poszukiwania i starania wielu polskich instytucji, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Był on także rodzajem zwieńczenia jednego z przedsięwzięć prowadzonych w ramach IW Equal, tzn. Partnerstwa "W poszukiwaniu polskiego modelu ekonomii społecznej". [...] W 21-punktowym Manifeście Ekonomii Społecznej zapisano wiele postulatów i rekomendacji. Ich wspólnym mianownikiem miało być aksjologiczne i praktyczne zdefiniowanie ekonomii społecznej jako doniosłego, obywatelskiego ruchu, mogącego stanowić istotną część odpowiedzi na stojące przed Polską wyzwania, takie jak wykluczenie społeczne, brak samodzielności finansowej organizacji pozarządowych, wreszcie - zdezintegrowane myślenie o rozwoju społeczności lokalnych. Jako główni autorzy Manifestu uznaliśmy, że po czterech latach od jego stworzenia warto zająć wspólne stanowisko w sprawie aktualnej kondycji ekonomii społecznej oraz sposobów sprzyjania jej rozwojowi. Głos ten ma charakter otwarty i inne osoby lub instytucje mogą go wesprzeć, jeśli uznają to za stosowne. List ten ma charakter otwarty. Liczymy, że zainteresują się nim m.in. instytucje zaangażowane w tworzenie otoczenia ekonomii społecznej. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
75--82
Opis fizyczny
Twórcy
  • Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Komitet Koordynacyjny Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia i Krajowego Forum Terytorialnego
  • Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych; Bank Danych o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171281379

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.