PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Aktywność przedsiębiorcza i konkurencyjność ekonomiczna miast w procesie restrukturyzacji aglomeracji miejskich | 349--369
Tytuł artykułu

Działania przedsiębiorcze w Aglomeracji Ostrawskiej w zakresie nauki jako czynnika sukcesu restrukturyzacji - przykład Ostrawy i Frýdyka-Místka

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Środowisko przedsiębiorcze reprezentuje jeden z podstawowych czynników rozwoju ekonomicznego. Jakościowe, przyjazne dla przedsiębiorcy środowisko jest jednym z podstawowych warunków wzrostu konkurencyjności czeskich podmiotów gospodarczych na rynku krajowym i zagranicznym. Środowisko przedsiębiorcze tworzy szeroka skala warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie legislacji, w obszarze infrastruktury instytucjonalnej i w obszarze działania rynków. Do znaczących czynników mających wpływ na kondycję podmiotów gospodarczych na rynku należą działania w zakresie wspólnej polityki handlowej UE oraz rozwój ogólnej sytuacji koniunkturalnej i z niej wypływającej aktualnej sytuacji rynkowej. Środowisko przedsiębiorcze w najszerszym pojęciu wpływa intensywnie na podmioty gospodarcze. Niesprzyjające środowisko przedsiębiorcze może mieć negatywny wpływ na rozwój liczby podmiotów gospodarczych, ich stabilność, wydajność oraz zdolności innowacyjne. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
Bibliografia
  • Ludvik L.: Regionalni aspekty podnikani. Vysoka skola podnikani, a.s. Ostrawa. Ostrawa 2004.
  • http://www.czso
  • Mikolaš Z.: Jak zvysit konkurenceschopnost podniku - konkurenćni potential a dynamika podnikani. Grada Publishing, a.s. Praha 2005.
  • Mikolaš Z., Folvarčna A.: Uvod do nauky o podnikani a podniku. Vysoka śkola podnikani, a.s. Ostrawa 2003.
  • Vokač P: Financni instrumenty pro pfekryti mezery na trhu pro MSP. http://www.vokac. cz/finInovaMsp_2.html, 15.09.2007.
  • Žižalova P.: Inovaćni podnikani v Ceske republice - nektere vysledky movaćniho śetfeni z roku 2006. Śetfeni o inovacich v Ćeske republice v letech 2004-2006. Ćesky statisticky urad, Praha 2007.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171282763

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.