PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | nr 31 Wybrane problemy badania koniunktury gospodarczej-doświadczenia i perspektywy zastosowań w warunkach gospodarki rynkowej | 7--28
Tytuł artykułu

Procesy przystosowawcze w produkcji rolniczej do warunków gospodarki rynkowej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Półroczny okres spostrzeżeń, obserwacji i badań jest zbyt krótki, aby można było dokonać nawet przybliżonych ustaleń, dotyczących przebiegu procesów przystosowawczych w produkcji rolniczej do warunków gospodarki rynkowej. Procesy te rozpoczęte w sierpniu 1989 r. będą trwać jeszcze kilka lat, w miarę jak będzie się krystalizować sytuacja rynkowa, głównie pod wpływem wzajemnego stosunku podaży i popytu, w miarę jak ukształtuje się polityka ekonomiczna państwa, wyrażająca się głównie w interwencjonizmie państwowym na rynku rolnym i żywnościowym oraz w miarę jak przezwyciężać się będą monopolistyczne praktyki instytucji i organizacji w otoczeniu rolnictwa. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Gorzelak E., Prawdopodobne procesy dostosowawcze w produkcji rolniczej do warunków gospodarki rynkowej/hipotezy/, maszynopis. IRG Warszawa, marzec 1991.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171283703

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.