PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | Technologie wiedzy w zarządzaniu publicznym '10 | 285--293
Tytuł artykułu

Zarządzanie bezpieczeństwem. Ujęcie procesowe i systemowe

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wsród badaczy problematyki bezpieczeństwa nie zabrakło również przedstawicieli nauk o zarządzaniu. Stanowią oni jeszcze skromną liczebnie grupę, ale potencjał badawczy, który mogą oni wnieść, powinien stanowić znaczący wkład w rozwój nauki o bezpieczeństwie. Stąd też celem opracowania jest próba nakreślenia procesowego i systemowego ujęcia zarządzania bezpieczeństwem. Niewątpliwie problematyka bezpieczeństwa ma multidyscyplinarny wymiar. Daje to ogromną szansę dla implementacji badawczej metod i praktyk także z obszaru dorobku nauki teorii i zarządzania. Samo bezpieczeństwo jest kategorią niezwykle trudną do jednoznacznego zdefiniowania. Dla specjalistów z nauk o zarządzaniu stanowi obszar stwarzający okazję do ukierunkowania właściwego podejścia do tej problematyki. Materia, z którą mają kontakt na co dzień w postaci własnych badań i dociekań, zawiera bowiem podobne charakterystyki, właściwe istocie bezpieczeństwa. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Bibliografia
  • Fehler W., Bezpieczeństwo przestrzeni publicznej. W: Bezpieczeństwo publiczne w przestrzeni miejskiej, red. W. Fehler, Arte, Warszawa 2010.
  • Gajewski P., Koncepcja struktury organizacji procesowej, TNOiK, Toruń 2003.
  • Niemczyk J., Organizacja procesowa. W: Zarządzanie przedsiębiorstwem w turbulentnym otoczeniu. Ku superelastycznej organizacji, red. R, Krupski, PWE, Warszawa 2005.
  • Oparka S., Nowicka T., Organizacja i technika pracy w hotelarstwie, Polskie Zrzeszenie Hoteli, Warszawa-Polanica Zdrój 2003.
  • Stabryła A., Zarządzanie projektami ekonomicznymi i organizacyjnymi, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171284365

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.