PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | R. 11, nr 1, cz. 4 | 611--620
Tytuł artykułu

Jakość w procesie podejmowania decyzji kredytowej

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Quality in the Proces of Decision Making Credit
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Niniejsza praca będzie odnosić się do wskazania czy udoskonalenie karty scoringowej i raportu BIK będzie miało przełożenie w podjęciu decyzji kredytowych. Składa się elementarnie z trzech części. W pierwszej poruszona jest szeroko rozumiana jakość w odniesieniu do zarządzania jakością i jakości rozumianej przez klienta. W drugiej części opisywane są pojęcia kredytu i pożyczki, raporty kredytowe, jakie są ich cechy charakterystyczne i jakie to ma znaczenie w procesie kredytowym. Trzecia część jest elementem badawczym i próbą odpowiedzi na hipotezę postawioną na początku opracowania. (abstrakt oryginalny)
EN
This paper will refer to indicate whether an employee of the bank as a decision maker in the process of credit is appropriate to use data contained in your credit report. It consists of three elementary parts. The first addressed the quality is widely understood in relation to quality management and quality understood by the client. In the second part are described credit reports, what are their characteristics and why it matters in the credit process. The third part is an element of research and attempt to answer the hypothesis posed at the beginning to develop. (original abstract)
Rocznik
Strony
611--620
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
  • Borys T., Rogala P. (2011), Orientacja na klienta, jako kryterium doskonałości, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocław.
  • Dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych, Dz. U. L. 281, 23/11/1995 P. 0031-0050.
  • Gwizdała J. (2011), Ryzyko kredytowe w działalności banku komercyjnego, WUG, Gdańsk.
  • Informator Biura Informacji Kredytowej (2011), Warszawa.
  • Szczepańska K. (2011), Zarządzanie jakością w dążeniu do doskonałości, C. H. Beck, Warszawa.
  • Szyguła A. (2008), Kredyty bankowe: przewodnik dydaktyczny, WSU w Kielcach, Kielce.
  • Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.
  • Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe, Dz. U. Nr 72, poz. 665 z późn. zm.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171285507

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.