PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | nr 200 Debiuty Ekonomiczne. Prace Studenckich Kół Naukowych | 58--68
Tytuł artykułu

Osobowe czynniki wydajności pracy w przemyśle na przykładzie Poznańskiej Fabryki Maszyn Żniwnych w Poznaniu w latach 1981-1986

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wobec ciągłych trudności gospodarczych i miernych wyników produkcji duże znaczenie ma wzrost oraz wpływ poszczególnych czynników wydajności pracy. Praca poświęcona jest czynnikom osobowym mającym wpływ na kształtowanie się poziomu wydajności pracy. Zakres rzeczowy pracy obejmuje Poznańską Fabrykę Maszyn Żniwnych w Poznaniu. Zakres czasowy obejmuje lata 1981-1986. Przedmiotem pracy jest zbadanie związków między kształtowaniem się wydajności pracy i takimi elementami, jak: struktura zatrudnienia według powiązań z procesem produkcyjnym, staż pracy i poziom wykształcenia pracowników. Przeanalizowano również ruch i płynność kadr oraz wykorzystanie czasu pracy, wskazując na istniejące w tych dziedzinach rezerwy wzrostu wydajności pracy. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Gabrusewicz w., Hamrol M., Kurtys E., Sobolewski H., Analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa przemysłowego, AE, Poznań 1978.
  • Krzykała F., Socjologia pracy, AE, Poznań 1985.
  • Penc J., Gospodarowanie czasem pracy, Instytut Wydawniczy CRZZ, Warszawa 1980.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171285931

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.