PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | Technologie wiedzy w zarządzaniu publicznym '09 | 323--335
Tytuł artykułu

Nowe generacje systemów pracy grupowej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Współczesne systemy pracy grupowej stanowią spójne i efektywne narzędzie wspomagania procesów wewnętrznych i zewnętrznych przedsiębiorstwa. Te pierwsze, w dużym uproszczeniu, są związane z realizacją przez pracowników przedsiębiorstwa określonych zadań (w granicach organizacji), natomiast procesy zewnętrzne dotyczą przede wszystkim "operacyjnej" aktywności pracowników poza przedsiębiorstwem, ich relacji z klientami i firmami z otoczenia. Systemy pracy grupowej (SPG) w swoim ewolucyjnym rozwoju są silnie skorelowane z postępem w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Drugim stymulatorem ich rozwoju jest olbrzymi popyt ze strony wielkich, dużych i średnich przedsiębiorstw na tego rodzaju rozwiązania programowe. (...) Wielkość i atrakcyjność tego rynku oprogramowania powodują ujawnienie się, szczególnie w ostatnich latach, ostrej walki konkurencyjnej dostawców (producentów) SPG. Efektem tej walki konkurencyjnej jest to, że "z dnia na dzień" pojawiają się nowe produkty klasy SPG, o wyższej, rozleglejszej funkcjonalności i wartości użytkowej. W naszych rozważaniach skoncentrujemy uwagę na najnowszych, oferowanych na polskim rynku produktach w tym zakresie. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Bibliografia
  • Elliot M., Survival Guide for Lotus Notes and Domino Admnistrators, IBM Press 2009.
  • Hanke J., Ochoa S.F., Cechich A. (red.), Groupware: Design, Implementations an Use, "Lecture Notes in Computer Sciences" 2007, Springer.
  • Małachowski A., Środowisko wirtualnego klienta, AE, Wrocław 2005.
  • Małachowski A., Nowe generacje portali korporacyjnych, (w:) Systemy wspomagania organizacji SWO 2009, AE, Katowic 2009.
  • Mejssner B., Zespół Wespół, "CIO Magazyn Dyrektorów" 2008, nr 2.
  • Okada K. (red.), Communication and Collaboration Support Systems (Advanced IT Series), IOS Press Intl. 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171288461

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.