PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 3 | 151--154
Tytuł artykułu

Przedsiębiorczość społeczna w Europie Wschodniej

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Kraje nadbałtyckie przyjęte do UE w 2004 r. dały bardzo dobry przykład i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak proces demokratyzacji w pozostałych krajach bloku postsowieckiego postępuje wolno. Wielkie nadzieje rozbudziła pomarańczowa rewolucja na Ukrainie, ale jej owoce zniszczyły wewnętrzne spory i polityczne ambicje jej inicjatorów. [...] Inspiracją do rozważań na temat uwarunkowań lokalnych dla rozwoju ekonomii społecznej oraz zapotrzebowania na jej wartości wśród mieszkańców Europy Wschodniej było międzynarodowe szkolenie z zakresu przedsiębiorczości społecznej dla liderów młodzieży z 6 krajów: Polski, Danii, Mołdawii, Gruzji, Rumunii i Ukrainy, które opracowały i prowadziły autorki tekstu. Warsztaty te odbyły się w dniach od 27 września do 7 października 2013 r. w VadulluiVoda w Mołdawii w ramach projektu "Future for All" (finansowanego ze środków programu "Młodzież w Działaniu"). (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
151--154
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych
  • Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych
Bibliografia
  • GhiaNodia [2005], GhiaNodia - Civil Society Development in Georgia: Achievements and Challenges. Policy Paper, Caucasus Institute for Peace, Democracy and Development, Tbilisi.
  • Kazior B., Jarzębska A., Gałek O. [2008], Firma społeczna w rozwoju lokalnym, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, Kraków.
  • Sałustowicz P. [2007], Pojęcie, koncepcje i funkcje ekonomii społecznej, Ekonomia Społeczna. Teksty, nr 2.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171289595

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.