PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2007 | 201--209
Tytuł artykułu

Wykorzystanie narzędzia SFH_FORM_FRAMEWORK do budowy systemu klasy CMS

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rozwój technologii informacyjnej jest głównym motorem sprawczym dynamicznego rozwoju Internetu. Coraz powszechniej pełni on nie tylko funkcję informacyjną, ale poprzez swoją otwartość umożliwia użytkownikom aktywny udział w tworzeniu wirtualnego świata. Dzięki powstaniu systemów klasy CMS (Content Management System), tworzenie stron WWW nie jest już tylko domeną specjalistów. Pojawienie się tej klasy systemów umożliwiło znaczną poprawę wartości merytorycznej prezentowanych treści, ponieważ dzięki mechanizmom uprawnień jest ona wprowadzana przez specjalistów danej dziedziny, a rola informatyków została sprowadzona do nadzorowania funkcjonowania całego systemu. Ceny rozwiązań tej klasy systemów wahają się od zera do setek tysięcy dolarów, dzięki czemu każdy może znaleźć rozwiązanie najbardziej odpowiednie. Firmy oferujące drogie rozwiązania komercyjne są w stanie dopasować działanie systemu doskonale do potrzeb klienta. Istnieją jednak takie obszary świata wirtualnego, które ze względu chociażby na swoją "niszowość" nie mieszczą się w ramach nawet kosztownych rozwiązań komercyjnych. W takiej sytuacji niezbędne jest stworzenie systemu dedykowanego. Mimo iż nie znajdują tutaj zastosowania gotowe systemy, to do ich wykonania pożądane wydaje się wykorzystanie specjalistycznych narzędzi, bibliotek czy klas, które przyśpieszą powstanie oprogramowania. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Adamczewski T. Olszak C., Ślęzak K.: System zarządzania treścią serwisów stron WWW. W: Systemy Wspomagania Organizacji 2006. Red. T. Porębska-Miąc, H. Sroka. AE, Katowice 2006.
  • What Types of CMS are There? http://www.contentmanager.eu.com/confusion.htm, Odczyt 2007-05-10.
  • Framework vs. CMS. http://www.ister.org/code/article/en/framework.html, odczyt 2007-04-30.
  • Polskie Centrum Joomla! Odczyt 2007-05-15.
  • Soft For Humans, www.softforhumans.com, odczyt 2007-05-01.
  • Wajda S.: Dokumentacja systemu Joomla! www.joomla.pl, odczyt 2007-05-15.
  • Wikipedia, wolna encyklopedia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Framework, odczyt 2007-05-02.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171291195

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.