PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | Sześćdziesiąt lat polityki społecznej w Polsce. Księga pamiątkowa na jubileusz osiemdziesięciolecia prof. zw. dr hab. Lucyny Frąckiewicz | 469--477
Tytuł artykułu

Klasyfikacja czynników otoczenia gospodarstw domowych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Klasyfikacja czynników otoczenia gospodarstw domowych Otoczenie gospodarstw domowych to zbiór uwarunkowań i czynników determinujących kondycję ekonomiczną gospodarstw, ich zachowania na rynku i w procesie konsumpcji. Wpływ otoczenia objaśnia w tym przypadku zachowania gospodarstw domowych jako konsumentów. Członkowie gospodarstw domowych występują też w innych rolach: pracowników, pracodawców, rodziców. Każda z tych ról składa się z wielu segmentów i generuje odmienne zachowania. Ze społecznego punktu widzenia ogromnie ważne są zachowania prorozwojowe i prospołeczne, konstruktywne i podlegające zasadom gospodarczości. Jeśli takie zachowania mają przejawiać gospodarstwa domowe w roli konsumentów, to ogół warunków i czynników, którym podlegają w gospodarce rynkowej musi być ukształtowany przez dojrzałą i skuteczną politykę ekonomiczną i społeczną. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Bywalec Cz., Rudnicki L. : Konsumpcja. Warszawa 2002.
  • Kordos J. : Metodologia i wykorzystanie wskaźników społecznych. W : Jakość życia i warunki bytu. GUS, Warszawa 1991.
  • Kieżel E. : Determinanty rynkowych zachowań konsumentów. W : Konsument - Przedsiębiorstwo - Przestrzeń. Katowice 1998.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171291385

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.