PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | nr 185 Public relations : doskonalenie procesu komunikowania w przestrzeni publicznej | 98--105
Tytuł artykułu

CSR - odpowiedź na wyzwania współczesnych public relations

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
CSR - Response to Challenges in Modern Public Relations
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Konieczne jest znalezienie odpowiedzi na rosnące oczekiwania otoczenia firmy i zaspokojenie jego informacyjnych potrzeb w innowacyjny, ale wiarygodny sposób; niezbędne jest otwarcie się na nowe podejście do promocji i podjęcie niesztampowych działań - takich, z jakimi konsument nie miał jeszcze do czynienia i co do których tym samym nie mógł wyrobić sobie pełnych awersji i podejrzliwości przekonań. Rozwiązaniem w wielu przypadkach okazują się działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility). W niniejszym artykule zostanie przedstawiona propozycja wyjaśnienia roli CSR, jaką ta może odegrać jako rozwiązanie odpowiadające na potrzeby public relations w świecie nowych technologii. (fragment tekstu)
EN
The aim of this article is to present conceivable response to challenges in modern public relations seen as activities in corporate social responsibility area which carries the possibility to communicate with firm's audience in innovative, more direct way, adapting promotion and sales actions to build its effectiveness. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
  • Breen B., Hollender J.: The Responsibility Revolution: How the Next Generation of Business will Win. Jossey Bass, San Francisco 2010.
  • Grayson D., Hodges A.: Corporate Social Opportunity. Greenleaf, Sheffield 2004.
  • Porter M.E., Kramer M.R.: Strategy and Society: The Link between Competitive Advantage and Corporate Social Responsibility. HBR, Dec 2006.
  • Porter M.E.: Competitive Advantage: Creating and Sustaining Superior Performance. Free Press, New York 1998.
  • Materiały własne - dokumentacja wewnętrzna lubimyczytać.pl.
  • www.forbes.pl
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171294899

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.