PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2009 | nr 3 | 86--90
Tytuł artykułu

Wykorzystanie technologii ICT w Polsce - w świetle badań Światowego Forum Ekonomicznego

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Powszechne wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) w organizacjach i przedsiębiorstwach stało się faktem. W społeczeństwie informacyjnym XXI wieku już nikt nie kwestionuje technologii sieciowych, jako jednego z filarów konstruowania strategii mającej na celu wzrost efektywności i przewagi konkurencyjnej na rynku. Od 2001 roku Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum1) we współpracy ze Szkołą Biznesu INSEAD (INSEAD - The Bussiness School for the World2) opracowują coroczny raport na temat rozwoju i modernizacji infrastruktury sieciowej oraz wykorzystania technologii teleinformatycznych w globalnym świecie. W marcu 2009 został opublikowany najnowszy raport (The Global Information Technology Report 2008-20093), ukazujący m.in. poziom rozwoju technologii ICT w Polsce - na tle innych państw Unii Europejskiej i świata. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
86--90
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Dutta S., Mia I., The Global Information Technology Report 2008-2009. Mobility in a Networked World, INSTEAD, World Economic Forum, http://www.mcit.gov.eg
  • Global Information Technology Report 2008-2009, http://www.insead.edu
  • INSTEAD. The Business School for the World, http://www.insead.edu
  • World Economic Forum, http://www.weforum.org
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171295639

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.