PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2003 | nr 1-4 |
Tytuł artykułu

Globalizacja i integracja : dlaczego warto zatrudniać kobiety na stanowiskach kierowniczych?

Autorzy
Warianty tytułu
Globalization and integration: Why should we employ women on managerial positions?
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Faktem jest, że mężczyźni i kobiety po prostu inaczej wykorzystują swój potencjał. Ważniejsze od pytania "Czy kobiety rzeczywiście pragną być menedżerami?" jest - jak mi się wydaje - pytanie: "Czy w zarządzaniu powinny być wykorzystywane różne typy inteligencji, umiejętności i zachowań?". Jako że zmierzamy do tego, aby tworzyć "biznes z ludzką twarzą", powinno znaleźć się w nim więcej miejsca dla kobiecego rozumienia ludzkich uczuć i reakcji, a w procesach integracji kobiety powinny zajmować dominujące pozycje.(fragment tekstu)
EN
Maybe men and women just invest their human capital differently: Do women actually want to be-come managers? Or is it rather a question of trying to reward different kinds of intelligence and behav-ior in a comparable manner? As we undoubtedly become more and more of a "people's business" there should be ample room for the female understanding of how people actually feel and react - and in terms of integration women ought to be superior to men.(fragment of text)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Opis fizyczny
Twórcy
  • Duńsko-Polska Izba Handlowa, Danish-Polish Chamber of Commerce
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171296369

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.