PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2003 | nr 1-4 | 11--13
Tytuł artykułu

Kobiety w zarządzaniu -jak motywować i przekonywać ludzi

Autorzy
Warianty tytułu
Women in management - an opportunity to lead
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Według powszechnie stosowanej definicji przywództwo (liderowanie) to zdolność do wpływania na innych po to, aby w efekcie uzyskać satysfakcjonujący, systematyczny postęp w osiąganiu wyznaczonego celu. Pojęciami kluczowymi są w tej definicji następujące wyrażenia: "wpływać na innych", "postęp" oraz "cel". Jeśli grupa nie posiada zamysłu lub celu, lider nie jest w rzeczywistości potrzebny. Grupy potrzebują liderów, czyli osób, które umieją wpływać na innych w taki sposób, aby skupiali się oni na osiąganiu wyznaczonych celów. Liderzy potrafią uzyskać poparcie niezdecydowanych członków grupy i budować więzi z innymi organizacjami bądź ludźmi spoza grupy. Liderzy pomagają koordynować pracę grupy, mają rozwinięte zdolności komunikacyjne i potrafią pobudzić do działania wszystkich członków grupy (fragment tekstu)
EN
A commonly used definition is "the ability to influence others to make successful, gradual progress toward a specific goal." The key words here are "influence others," "progress," and "goal". If a group doesn't have a purpose or a goal, a leader isn't really necessary Groups need leaders who are influential enough to get others to focus on goals, to get support from reluctant members and to build bridges with other organizations and people outside the group. Leaders help coordinate the work of the group, have good communication skills and know how to get everyone involved. (fragment of text)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
11--13
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Lavelle & Associates
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171296393

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.