PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2000 | 273--280
Tytuł artykułu

Metody wspomagania czynności badawczych biegłego rewidenta w świetle problemu oceny "Założenia kontynuacji działalności"

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednym z podstawowych zagadnień, z jakim mają do czynienia początkujący w dziedzinie Zarządzania, jest temat "Przedsiębiorstwo i jego cele". O ile samo pojęcie przedsiębiorstwa definiuje podmiot, o tyle celami można nazwać działania, a właściwie założone kierunki tych działań. Zatem jest osoba (jednostka) i jej chęć działania. Jakkolwiek nie ma problemów z jasną definicją przedsiębiorcy, to już różnorodnych celów i ich podziałów można się doszukać bardzo wiele. Wielokrotnie mamy do czynienia z różnymi klasyfikacjami celów. Dla przykładu z jednej strony czytamy o celach indywidualnych i grupowych, z drugiej o celach produkcyjnych, ekonomicznych, społecznych, o różnych powiązaniach między nimi, o ich równoległym realizowaniu. W każdym z wyżej wymienionych jest wspólne ogniwo, identyfikujące cel jako istotny z danego punktu widzenia powód danego przedsięwzięcia. Trzymając się tej definicji można pokusić się o wyodrębnienie celów głównych i podrzędnych. Mamy wtedy do czynienia z hierarchizacją celów, na której szczycie stoi cel nadrzędny, zwany niejednokrotnie misją. Misja przedsiębiorstwa to szczególny powód jego istnienia, zwany też filozofią lub racją jego bytu.(fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171297359

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.