PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2008: informatyka ekonomiczna jako dziedzina nauki i dydaktyki | 303--309
Tytuł artykułu

Metodyczne problemy ocen witryn bankowości elektronicznej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W opracowaniu przedstawiono dyskusję wraz z zastosowaniem nowej metody oceny witryn internetowych. Stanowi on kontynuację poprzednich badań związanych z porównaniem i oceną systemów informatycznych wprowadzanych do organizacji, a w szczególności do instytucji bankowych. Prezentowane rozważania są kontynuacją drugiej serii - w stosunku do zeszłorocznych - analiz dotyczących oceny bankowości internetowej, w których starano się wyeliminować występujące wcześniej niedogodności metodyczne oraz problemy związane z uzyskaniem racjonalnej oceny eksperckiej. W pewnym sensie - zakresu badań - jest to również przedłużenie badań dotyczących transformacji zastosowań systemów informatycznych bankowości, prowadzonych przez autora od 1999 r. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • Chmielarz W.: Systemy elektronicznej bankowości. Difin, Warszawa 2005.
  • Chmielarz W.: Metody oceny witryn banków internetowych w zakresie obsługi klienta indywidualnego. "Rachunkowość Bankowa" 2008.
  • Chmielarz W.: Przełączniki metodyczne w ocenie witryn internetowych sklepów komputerowych. W: Zarządzanie wiedzą i technologiami informatycznymi. Red. C. Orłowski, Z. Kowalczuk, E. Szczerbicki. Seria: Automatyka i Informatyka, nr 4. Pomorskie Wydawnictwo Naukowo-Techniczne PWNT, Gdańsk 2008.
  • Modele efektywnych zastosowań elektronicznego biznesu w sektorach gospodarki polskiej. Red. W. Chmielarz. Wydawnictwo WSEI, Warszawa 2007.
  • Saaty T.L.: Fundamentals of the Analytic networlcprocess. ISAHP, Kobe, nr 8, 1999.
  • Surmacz W.: Sieć i płacz. W: Biznes Ranking banków "Newsweeka". "Newsweek" z 30.09.2007 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171300381

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.