PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 23 | 3--29
Tytuł artykułu

Wpływ wydatków rządowych na sektor prywatny

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zainicjowany w tytule przez autora problem jest jednym z poważnych zespołów zagadnień i pytań, jakie istnieją w praktyce polityki gospodarczej Polski w ostatnich kilkunastu latach. Dotyczy on bowiem związku między finansowaniem rozwoju gospodarczego przez sektor rządowy a podstawowym instrumentem gospodarki rynkowej jakim jest polityka pieniężna. Od stopnia zharmonizowania polityki fiskalnej i pieniężnej zależy powodzenie długofalowej ścieżki przekształcenia systemowego. W tym dużym zespole zagadnień znajduje się także problem powiązania między rozmiarami i strukturą wydatków rządowych a realizowaną w Polsce od początku transformacji polityką prywatyzacji. Badanie takich zależności winno mieć charakter kompleksowy i wieloetapowy. Można je rozpocząć od zbadania związku między wydatkami budżetu a ich wpływem na sektor prywatny. Proces prywatyzacji charakteryzuje się bowiem m. in. zjawiskiem jego opóźnienia lub wręcz wypierania. To właśnie jest przedmiotem pierwszego etapu zaprezentowanego w poniższym tekście. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
3--29
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Łyziak T., Reakcja aktywów banków komercyjnych na instrumenty oddziaływania banku centralnego, Bank i Kredyt, marzec 2000.
  • Krugman P.R., Obstfeld M., Międzynarodowe stosunku gospodarcze, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1997.
  • Wajda-Lichy M., Ustalenie cen w handlu zagranicznym a międzynarodowy mechanizm transmisyjny i wybór reżimu kursowego. Gospodarka Narodowa 2002.
  • Polska Gospodarka - tendencje, oceny, prognozy, Centrum Analiz Społeczno- Ekonomicznych 2002, nr 2.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171300565

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.