PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | z. 1 (15) | 149--151
Tytuł artykułu

Sprawozdanie z XVIII Konferencji Naukowej Sekcji Klasyfikacji i Analizy Danych (XXII Konferencji Taksonomicznej) "Klasyfikacja i analiza danych - teoria i zastosowania"

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W dniach 16-18 września 2009 roku w hotelu Wolin w Międzyzdrojach odbyła się XVIII Konferencja Naukowa Sekcji Klasyfikacji i Analizy Danych - Teoria i Zastosowania (XXIII Konferencja Taksonomiczna) "Klasyfikacja i analiza danych - teoria i zastosowania". Organizatorami konferencji byli Sekcja Klasyfikacji i Analizy Danych (SKAD) Polskiego Towarzystwa Statystycznego oraz Katedra Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja zgromadziła ponad 80 osób, wśród których byli naukowcy z wielu polskich uczelni oraz instytutów badawczych. Konferencja SKAD stanowi coroczne forum, służące podsumowaniu obecnego stanu wiedzy z zakresu klasyfikacji i analizy danych, przedstawieniu i promocji dokonań nowatorskich oraz wskazaniu kierunków dalszych prac i badań. Należy podkreślić, że Sekcja Klasyfikacji i Analizy Danych powstała w 1989 roku i jest jedną z najbardziej aktywnych sekcji Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Ponadto SKAD jest członkiem Międzynarodowej Federacji Towarzystw klasyfikacyjnych (International Federation of Classification Societies - IFCS). Obecnie należy do niej ponad 170 osób z polskich uczelni oraz instytutów badawczych. Sekcja ta organizuje każdego roku konferencje naukowe, służące wymianie wyników badań. Corocznie jest też wydawana książka z najlepszymi artykułami z konferencji pt. "Taksonomia. Klasyfikacja i analiza danych - teoria i zastosowania". Celem konferencji SKAD jest prezentacja osiągnięć i wymiana doświadczeń z zakresu teoretycznych (taksonomia, metody porządkowania liniowego, metody statystycznej analizy wielowymiarowej, analiza dyskryminacyjna, metody analizy zmiennych ciągłych, metody analizy zmiennych dyskretnych, metody analizy danych symbolicznych, metody graficzne) i aplikacyjnych (analiza danych przestrzennych, analiza danych finansowych, analiza danych marketingowych i inne zastosowania analizy danych - w tym aplikacje komputerowe metod statystycznych) zagadnień klasyfikacji i analizy danych. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
149--151
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171300981

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.