PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 6 (175) | 19--28
Tytuł artykułu

Dwa lata funkcjonowania SPO "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw"

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Sektorowy Program Operacyjny "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" (SPO WKP), znany również pod hasłem "Unia dla przedsiębiorczych - Program Konkurencyjność", jest jednym z siedmiu programów operacyjnych, za pomocą których wdrażane są w Polsce unijne fundusze strukturalne. Cele, na które Polska chciała przeznaczyć środki unijne określono w Narodowym Planie Rozwoju (NPR). Wielkość pomocy przyznanej Polsce na realizację celów wytyczonych w NPR oraz wielkość środków krajowych na współfinansowanie programu określa dokument Podstawy Wsparcia Wspólnoty, przyjęty przez Komisję Europejską w uzgodnieniu z Polską pod koniec 2003 r., a podpisany już po przystąpieniu Polski do UE. [...]Na program SPO WKP przeznaczono 15% środków z funduszy strukturalnych dla Polski na lata 2004-2006. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Łącznie z wkładem krajowym (nie licząc środków prywatnych) przeznaczono na realizację tego programu ponad 1,7 mld euro. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
19--28
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego w Warszawie
  • Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego w Warszawie
Bibliografia
  • Sektorowy Program Operacyjny Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Warszawa 2004 r. s. 59
  • Raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Przedsiębiorca w funduszach strukturalnych - podejście w NPR 2004-2006", http://www.ibngr.edu.pl/pdf/konferencje/konf-04.05.05_raport.pdf
  • Wnioski Grup Roboczych ds. oceny Projektów, http://www.siph.com.pl/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=50
  • "Problemy i bariery w postępie realizacji SPO WKP". http://www.ibngr.edu.pl/pdf/konferencje/ konf-04.05.05_raport.pdf
  • Dystrybucja funduszy strukturalnych w Polsce - rekomendacje zmian instytucjonalnych. Raport dotyczący systemu wdrażania funduszy strukturalnych w Polsce, Transparency International Polska, smartlink, 2.05.2006 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171301353

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.