PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2006 | 313--319
Tytuł artykułu

Analiza oglądalności i rozwój serwisu internetowego w oparciu o statystyki logów serwera

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Analiza logów serwera WWW dostarcza posiadaczowi strony internetowej cennych informacji o oglądalności serwisu i zachowaniach jego użytkowników. Umiejętne wykorzystanie tych danych może się przyczynić do poprawy funkcjonalności witryny internetowej, a co za tym idzie, również zwiększenia jej oglądalności i sprzedaży oferowanych produktów i usług. Statystyki wizyt powinny być także brane pod uwagę w czasie planowania kierunków rozwoju strony oraz analizy jej słabych punktów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Vanson Bourne na zlecenie Compuware, 51% ankietowanych sieci sprzedaży i instytucji finansowych w Europie twierdzi, że ich firma monitoruje obciążenie jej serwera WWW, ale już tylko 6% organizacji ma konkretne informacje o doświadczeniach poszczególnych użytkowników korzystających z serwisu. Bieżące korzystanie z wyników analizy logów serwera może więc się przyczynić do uzyskania przewagi konkurencyjnej sklepu internetowego lub serwisu. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • AWStats official web site, http://awstats.sourceforge.net (25.04.2006).
  • Gemius S.A., http://www.gemius.pl (25.04.2006).
  • Szkodzin B.: 94% sklepów online nie śledzi statystyki, http://www.ego- spodarka.pl/13174,94-sklepow-online-nie-sledzi-statystyki,l,39,l.html (25.04.2006).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171301363

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.