PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2008: informatyka ekonomiczna jako dziedzina nauki i dydaktyki | 539--549
Tytuł artykułu

Rozwój dydaktyki w obszarze informatyki ekonomicznej na kierunku informatyka i ekonometria

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Obecna dynamika rozwoju technologii zarówno w życiu codziennym, jak i w rozwiązaniach biznesowych ma istotny wpływ na wzrost wymagań wobec poziomu kształcenia w obszarze informatyki ekonomicznej. Zastosowanie i wykorzystanie technologii informacyjnych jest już tak powszechne, że umiejętności związane z informatycznym wspomaganiem procesów biznesowych nie wymagają specjalistycznego wykształcenia informatycznego. Kształcenie informatyczne na poziomie aplikacyjnym staje się zatem niewystarczające i pojawia się konieczność podniesienia poziomu kształcenia informatyków-ekonomistów w celu zapewnienia im jakichkolwiek szans na konkurencyjność względem ekonomistów-nieinformatyków. W niniejszym opracowaniu zaprezentowano rezultaty projektów badawczych Instytutu Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odnoszące się do problemów doskonalenia kształcenia informatycznego w uczelniach ekonomicznych w kraju, a w szczególności przedstawiono propozycję nowego kierunku rozwoju informatyki ekonomicznej. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Bibliografia
  • Nowicki A. (red.).: Koncepcja kształcenia w obszarze informatyki ekonomicznej. Doskonalenie kształcenia informatycznego na kierunku Informatyka i ekonometria. Cz. 3. AE, Wrocław 2006.
  • Nowicki A. (red.).: Koncepcja kształcenia w obszarze informatyki ekonomicznej. Weryfikacja modelu kształcenia. Opracowanie koncepcji specjalności Inżynieria systemów informacyjnych w ramach kierunku Informatyka i ekonometria. Cz. 4. Raport z badań statutowych Instytutu. AE, Wrocław 2007.
  • Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Informatyka. Załącznik 45. (2007, grudzień). Pobrano z lokalizacji Biuletyn Informacji Publicznej: http://www.bip.nauka.gov.pl/
  • Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Informatyka i ekonometria. Załącznik 46. (2007, grudzień). Pobrano z lokalizacji Rada Główna Szkolnictwa Wyższego: http://www.rgsw.edu.pl/
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171302735

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.