PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2006 | 587--593
Tytuł artykułu

Wykorzystanie Internetu i informacji w przedsiębiorstwie branży informatycznej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dynamika zmian otoczenia sprawia, że współczesne przedsiębiorstwa (kadra menedżerska i analitycy danych ekonomicznych) muszą szybko i sprawnie wykorzystywać wszystkie możliwości, aby skutecznie prowadzić swoją działalność. Trafnie podjęta decyzja jest uzależniona od dostępności, odpowiedniego przystosowania zasobu informacyjnego i zawartych w nim informacji [KuKo03]. Przedsiębiorstwa coraz uważniej obserwują swoje otoczenie i pojawiające się w nim informacje o konkurentach (o prowadzonych przez nich badaniach, produktach/usługach itp.), ponieważ na ich podstawie mogą podejmować decyzje, które są obarczone mniejszym ryzykiem, a ponadto eliminować błędy popełniane przez konkurentów (nie powtarzać ich), wyznaczać i realizować potrzeby klientów. Taka obserwacja otoczenia i konkurencji ułatwia przedsiębiorstwom prowadzenie skutecznych działań w zakresie realizacji wyznaczonych celów. Sieć Internet jest coraz częściej postrzegana jako bogate źródło cennych informacji i jako jedno z najsprawniejszych narzędzi, które umożliwia szybkie pozyskiwanie różnego rodzaju informacji. W opracowaniu przedstawiono wyniki badania dotyczącego wykorzystania Internetu i informacji w wybranych przedsiębiorstwach branży informatycznej. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Computerworld 2005, http://www.computerworld.pl/top200/index_ alfabetyczny_.html (12.2005).
  • Jacieczko J.: Badania prowadzone w przedsiębiorstwach różnych branż w zakresie wykorzystywania Internetu, grudzień 2004-marzec 2005
  • . Kubiak B.F., Korwicki A.: Systemy klasy Business Intelligence w zarządzaniu biznesem. W: Zarządzanie wiedzą we współczesnych organizacjach. Red. J. Kisielnicki. Oficyna Wydawnicza Wyższej Szkoły Handlu i Prawa, Warszawa 2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171303623

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.