PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2009 T. 1 | 159--168
Tytuł artykułu

Crashing w harmonogramowaniu realizacji innowacyjnych projektów informatycznych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Technologia informatyczna stanowi trzeci filar (po procesach i ludziach), na którym opiera się organizacja XXI wieku. Odgrywa ona istotną rolę w osiągnięciu sukcesu, który możliwy jest wówczas, gdy wszystkie te elementy (procesy, ludzie i technologie) zostaną ze sobą odpowiednio powiązane, tworząc funkcjonalną strategię działania firmy. Zadanie technologii informatycznej nie polega jedynie na pełnym zautomatyzowaniu przedsiębiorstwa; jej wdrożenie stanowi swego rodzaju filozofię łamiącą i przezwyciężającą przestarzałe już zasady pracy, zmuszającą pracowników do podejścia innowacyjnego do zaistniałych zmian, w celu dalszego rozwoju firmy oraz własnych umiejętności. Dynamika zmian w gospodarce wymusza ciągłe nadążanie funkcjonujących systemów informatycznych za zmianami w różnych obszarach działalności. Upowszechniające się systemy klasy ERP muszą być stale unowocześnianie, by zamiast przynosić spodziewane zyski, nie stały się hamulcem w rozwoju firmy. Implementacja systemów informatycznych stanowi specjalną klasę projektów. Ich wyjątkowość wynika ze złożoności i obszarów oddziaływania na szerokie otoczenie informatyzowanej dziedziny. Wprowadzana projektem zmiana technologiczna z zastosowaniem technologii informatycznej jest na tyle istotna, że wymusza kolejne daleko idące zmiany, jeśli docelowo planowane jest korzystanie w pełni z efektów, jakie daje wdrożony system informatyczny. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Opolska
  • Politechnika Opolska
Bibliografia
  • Adamczewski P.: Zintegrowane systemy informatyczne w praktyce. Wydawnictwo MIKOM, Warszawa 2003.
  • A Guide to the Project Management Body of Knowledge, PMBOK Guide 2000 Edition, Project Management Institute Standards Committee Upper Darby 2000.
  • Hammer M.: Reinżynieria i jej następstwa. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1999.
  • Kemighan B.W., Pike R.: Lekcja programowania. Wydawnictwa Naulcowo-Techniczne, Warszawa 2002.
  • Shenhar A.J., Wideman R.M.: Toward a Fundamental Differentiation between Project. PICMET, New Jersey 1997.
  • Szyjewski Z.: Metody zarządzania projektami informatycznymi. Placet, Warszawa 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171304255

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.