PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 9 (178) | 41--47
Tytuł artykułu

Unia Europejska wobec danych biometrycznych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Trwająca od kilku lat dyskusja nad wprowadzeniem rozwiązań biometrycznych w unijnych aktach prawnych i systemach informatycznych weszła w nową fazę. Dotychczasowa rezerwa, z jaką wiele środowisk traktowało popularyzację biometrii, przede wszystkim z uwagi na ochronę prywatności, zaczyna w coraz większej mierze ustępować miejsca zainteresowaniu stosowaniem tej nowej technologii w życiu codziennym Europejczyków. Z biometrii korzystają zarówno organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo narodowe, jak i prywatne przedsiębiorstwa, produkujące i stosujące produkty biometryczne. Warto przy tym zauważyć, że ceny urządzeń biometrycznych poważnie spadają, ale równocześnie rośnie wartość rynku biometrycznego; np. w Niemczech przewiduje się wzrost jego wartości z 12 min euro w 2004 r. do 377 min euro w 2009 r. Widoczny jest też w tej dziedzinie poważny wpływ partnerów z USA, żywotnie zainteresowanych upowszechnieniem w Europie własnych standardów w tym względzie, m.in. w świetle prowadzonej obecnie walki z terroryzmem. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
41--47
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • J. Lodge, E-justice, Security and Biometrics: the EU's Proximity Paradox, (w:) European Journal of Crime, Criminal Law and Criminal Justice, t. 13, nr 4/2005, s. 533
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171304401

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.