PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | Systemy wspomagania organizacji SWO'2005 | 537--544
Tytuł artykułu

Wykorzystanie narzędzi informatycznych w zarządzaniu firmą turystyczną

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Na polskim rynku turystycznym funkcjonuje ok. 4000 podmiotów zajmujących się sprzedażą imprez turystycznych. Ponad połowa z nich posiada koncesję na przygotowywanie własnych imprez - produktów turystycznych. Prężnie działają także przedstawiciele biur spoza naszego kraju. W związku z tym konkurencja jest duża a polski klient staje się coraz bardziej wymagający. W sektorze turystycznym od strony podażowej zasadniczo mamy do czynienia z dwoma podmiotami a mianowicie z touroperatorami czyli producentami imprez turystycznych oraz agentami, którzy są hurtownikami sprzedającymi produkty turystyczne. Ponadto możemy spotkać się także z przewoźnikami, obiektami noclegowymi, wypożyczalniami samochodów, pośrednikami itp. Nie mniej jednak niniejszego punktu widzenia niniejszego opracowania uwagę skupimy na dwóch podmiotach tj. producentach imprez turystycznych oraz agentach. Większość biur turystycznych na rodzimym rynku to małe, często kilku osobowe firmy dysponujące ograniczonymi zasobami finansowymi. Zakup sprzętu i oprogramowania niejednokrotnie nastręcza wielu problemów. Zazwyczaj firmy dysponują jednym lub maksymalnie kilkoma komputerami i chcąc pracować z legalnym oprogramowaniem muszą szukać alternatywnych rozwiązań w stosunku do tych oferowanych przez firmę Microsoft.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Bibliografia
  • Borkowski K., Rusiecki P., Habowski K.: Integracja krajowej branży turystycznej w oparciu o technologie internetowe w obliczu akcesji Polski do U. E., Materiały konferencyjne Konsument na rynku turystycznym w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, 2003
  • Cichańska D.: Agenci biur podróży - zagrożony gatunek, Rynek Turystyczny, 2002
  • Błaszczak A., Zwierzchowski Z., Handlowy boom w sieci, Rzeczpospolita Nr 100, 2005
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171304617

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.