PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 9 Rynek kapitałowy: skuteczne inwestowanie | 53--64
Tytuł artykułu

Instrumenty strukturyzowane - wprowadzenie do wyceny i analizy ryzyka

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ostatnie dwie dekady charakteryzują się bardzo dynamicznym rozwojem rynków finansowych. Jednym z wyróżników tego rozwoju jest występowanie wielu innowacji finansowych. W ostatnich latach dużą uwagę uczestników rynku przyciągnęły instrumenty strukturyzowane, inaczej zwane produktami strukturyzowanymi. Jak się wydaje, w zakresie opisu i analizy tego typu instrumentów, występujących również na polskim rynku, powstało na razie stosunkowo mało opracowań. Wokół tych instrumentów pojawiają się też nieporozumienia, wynikające z ich skomplikowania. Niniejszy artykuł ma na celu syntetyczne przedstawienie podstawowych problemów związanych z instrumentami strukturyzowanymi, ze wskazaniem na sposoby wyceny oraz analizę ryzyka tych instrumentów. W treści całego artykułu świadomie stosowany jest zwrot "instrument strukturyzowany", w miejsce częściej stosowanego przez praktyków zwrotu "produkt strukturyzowany". Naszym zdaniem, stosowanie tego ostatniego zwrotu zawęża klasę omawianych instrumentów do tych proponowanych przez banki. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Bibliografia
  • Jajuga G., Structured financial Instruments - classification, valuation and risk analysis, praca magisterska. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocław 2008.
  • Jajuga K., (red.). Zarządzanie ryzykiem. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2007.
  • Rajan A., McDermott G., Roy R., The Structured Credit Handbook, Wiley, New York 2007.
  • Zhang P.G., Exotic Options, A Guide to Second Generation Options, World Scientific Publishers, New York 1998.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171305315

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.