PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 1 (158) | 4--6
Tytuł artykułu

Rada Europejska w Brukseli - podsumowanie prezydencji Holandii

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W dniach 16-17 grudnia 2004 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady Europejskiej kończące półroczne przewodniczenie pracom Unii przez Holandię. Szefowie państw i rządów dyskutowali sprawy związane z rozszerzeniem UE, walką z terroryzmem, unijnymi finansami w latach 2001-2013, strategią antynarkotykową oraz stosunkami zewnętrznymi. Podczas posiedzenia odbyło się spotkanie z sekretarzem generalnym ONZ, Kofi Annanem, z którym rozmawiano o reformie ONZ, wnioskach z prac Panelu Wysokiego Szczebla ds. zagrożeń, wyzwań i zmian, perspektywach współpracy UE i ONZ, a także o walce z ubóstwem w ramach realizacji tzw. Milenijnych Celów Rozwoju. Zarówno przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych, jak i przewodniczący Komisji i Rady, wraz z szefami państw i rządów, wyrazili poparcie dla dalszego pogłębiania stosunków między obydwiema organizacjami, a także podkreślili, że dalsza dyskusja nad reformą ONZ winna przebiegać z uwzględnieniem wniosków płynących z raportu przygotowanego przez Panel. Podstawowe znaczenie będzie mieć w tym zakresie 50. Sesja Zgromadzenia Ogólnego NZ, która odbędzie się w 2005 r. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
4--6
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Filip Jasiński, Nowy etap stosunków Unii Europejskiej z Organizacją Narodów Zjednoczonych we "Wspólnotach Europejskich" nr 10/2004
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171306133

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.