PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 5 (162) | 48--50
Tytuł artykułu

Europejska Agencja Graniczna w Warszawie

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Gdy w listopadzie 2003 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzenia Rady w sprawie utworzenia tzw. Europejskiej Agencji Granicznej było wiadomo, że przed państwami członkowskimi Unii stanie niezwykle ważne i zarazem trudne zadanie zapewnienia nowych zasad koordynacji współpracy granicznej. Sugestie, aby powołać taki organ pojawiły się już wcześniej, przede wszystkim podczas dyskusji o funkcjonowaniu Wspólnej Jednostki Praktyków do spraw Granic Zewnętrznych oraz w komunikacie Komisji z maja 2002 r. w sprawie zintegrowanego zarządzania zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej, w którym mowa była o tzw. stałym procesie koordynacji operacyjnej. Rada Europejska na spotkaniu w Salonikach w czerwcu 2003 r. wezwała Komisję do przedstawienia projektu aktu prawnego w sprawie nowej struktury koordynacji operacyjnej, zaś w październiku tego samego roku stwierdziła, że akt ten winien być przyjęty przez państwa członkowskie do końca 2003 r. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
48--50
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • R. Rybicki, Ochrona granic zewnętrznych w kontekście współpracy Schengen, (w:) Obszar wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości Unii Europejskiej. Geneza, stan i perspektywy rozwoju, red. F. Jasiński, K. Smoter, UKIE, Warszawa 2005
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171306423

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.