PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | Systemy wspomagania organizacji SWO 2009 T. 2 | 331--340
Tytuł artykułu

Masystent.pl - kompleksowy system do zarządzania informacją osobistą w mikro i małym przedsiębiorstwie

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Podstawę sprawnej organizacji życia zawodowego i osobistego pracownika zapewnia albo fenomenalna pamięć, która niestety niejednokrotnie zawodzi, albo umiejętność korzystania z notatnika czy też papierowego kalendarza. W ten sposób większość decydentów organizuje swoje prywatne informacje i wszystko sprawdza się doskonale do momentu, kiedy to okaże się, że taki sposób zarządzania staje się mało wydajny i w natłoku zajęć zdarzy się, że menedżer o czymś zapomni lub nie będzie w stanie odnaleźć ważnej informacji. W powyższych sytuacjach można wspomóc się środkami technicznymi, takimi jak np. telefon GSM z kalendarzem czy elektroniczny organizer. Jednakże najlepszym rozwiązaniem dla osób, które w codziennej pracy wykorzystują komputer, jest zaopatrzenie się w program do zarządzania informacją osobistą czyli tzw. PIM (Personal Information Manager). PIM niejednokrotnie nazywany jest także oprogramowaniem do zarządzania czasem lub komputerowym kalendarzem. Jednak takie nazewnictwo nie odzwierciedla całej istoty dziedziny problemu, gdyż tego typu programy oprócz organizowania czasu służą przede wszystkim do zarządzania informacją osobistą. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Bibliografia
  • Jones W.: Personal Information Management. University of Washington, 2005.
  • Witryna internetowa projektu mAsystent 2007. www.mAsystent.pl, kwiecień 2009.
  • Rusiecki P.: Broszura informacyjna do programu mAsystent 2007, kwiecień 2008.
  • Rusiecki P.: Badania własne przeprowadzone w okresie od września 2007 r. do kwietnia br., na grupie kilku tysięcy użytkowników prywatnych oraz biznesowych, którzy wzięli udział w pilotażowych wdrożeniach pakietu mAsystent. Katowice 2009.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171307993

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.