PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 1 (41) | 268--271
Tytuł artykułu

Inwazyjne gatunki roślin i zwierząt i ich skutki ekologiczne i ekonomiczne Unheimliche Eroberer. Invasive Pflanzen Wolfgang Nentwig (Hrsg.),und Tiere in Europa, (Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie), Haupt Verlag, Bern-Stuttgart-Wien 2011, ss. 251, www.haupt.ch.

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem publikacji jest recenzja książki Unheimliche Eroberer. Invasive Pflanzen Wolfgang Nentwig (Hrsg.),und Tiere in Europa, (Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie). Książka Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie zasługuje na uwagę polskich czytelników. Wskazuje się w niej na negatywny wpływ inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt na przyrodę i człowieka, zwłaszcza na jego gospodarkę. Inwazyjne gatunki stanowią przede wszystkim ogromne zagrożenie dla bioróżnorodności. Należy zachować więc dużą ostrożność przy wprowadzaniu do ojczystej przyrody obcych gatunków zwierząt i roślin. Nie służą one zazwyczaj wzbogaceniu przyrody, ale raczej stanowią dla niej zagrożenie.
Rocznik
Numer
Strony
268--271
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171308363

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.