PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 6 | 2--8
Tytuł artykułu

Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw - tło dla zmian

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Z przedstawionych rozważań, zarysowujących przede wszystkim tło koniecznych zmian w rachunkowości MŚP, wynika pilna potrzeba zajęcia się tym sektorem przez ciała normujące rachunkowość. Przemawia za tym rola gospodarcza MŚP oraz brak rozwiązań prawnych "uszytych na miarę" potrzeb i możliwości tego sektora, co hamują jego rozwój. Wszystko wskazuje na celowość ustalenia odrębnych przepisów MSR - zrozumiałych, zwięzłych i łatwych w odbiorze, uwzględniających realia a nie sytuacje wyjątkowe. Przepisy te powinny by stanowić kompromis między użytecznością informacji powstających w systemie rachunkowości MŚP i kosztami jej prowadzenia. Szczegółowe, pożądane kierunki zmian w prawie o rachunkowości MŚP wymagają odrębnej diagnozy.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
2--8
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • A. Karmańska, Wiara w liczny. 8-3-6-4-7 - kontekst sprawozdawczości przedsiębiorstwa. Spojrzenie holistyczne. Sympozjum Naukowe Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, czerwiec 2013.
  • K. Próchniak, EDI - systemy komunikacji elektronicznej nową formą wymiany informacji. Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw nr 4(132)2013.
  • http://gazeta-msp.pl/?id=pokaz_artykul&indeks_artykulu=2352&cp=nowe (dostęp: 2013.05.02).
  • http://www.egospodarka.pl/86591,Europejski-sektor-MSP-na-rozdrozu,2,39,1.html.
  • http://e-prawnik.pl/wiadomosci.informacje.small-business-act-for-europe-opublikowany.html.
  • http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Polityki+przedsiebiorczosci+i+innowacyjnosci/Polityka+przedsiebiorczosci/Small+Business+Act.
  • Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (2011). http://www.parp.gov.pl/index/more/24313.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171320481

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.