PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec wyzwań współczesności. T. 1, Bankowość, rynki | 35--42
Tytuł artykułu

Private banking - nowa oferta na polskim rynku bankowym

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wprowadzanie oferty typu private banking na polskim rynku bankowym oznacza osiągnięcie kolejnego etapu w rozwoju bankowości w Polsce. Nowa oferta jest konsekwencją postępującej konkurencji w sektorze bankowym. Konkurencja ta zmusza do coraz precyzyjniejszego zarządzania sprzedażą i kosztami w banku, co powinno skutkować wzrostem efektywności. Oferta private banking staje się też coraz bardziej znana na polskim rynku bankowym. Wśród najzamożniejszych klientów banków budzi ona zrozumiałe zainteresowanie. Oznacza ona bowiem dla nich możliwość efektywniejszego, niż dotąd, korzystania z obsługi bankowej. Private banking, to poważne wyzwanie dla przedsiębiorstwa bankowego m.in. w wymiarze finansowym, organizacyjnym i kadrowym. Z pewnością część banków w Polsce sprosta temu wyzwaniu. Kwestią otwartą pozostaje: w jakim czasie i które banki, a także które z banków pozostaną liderami tego nowego rynku bankowego. Celem niniejszego artykułu jest zwrócenie uwagi na ofertę private banking na polskim rynku bankowym, a także na wybrane aspekty dotyczące funkcjonowania private banking w Polsce. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Bibliografia
  • ---
  • Z. Zawadzka: Zmiany w bankowości światowej, [w:] Bankowość. Podręcznik akademicki, pod red. W.L. Jaworski, Z. Zawadzka, Poltext, Warszawa 2001, s. 74
  • Z. Krzyżkiewicz, W. L. Jaworski, M. Puławski: Leksykon bankowo- giełdowy, Poltext, Warszawa 1998, s. 454-455
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171322139

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.