PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 8 | 26--28
Tytuł artykułu

Co dalej z korektami kosztów - refleksje po nowelizacji ustaw o podatku dochodowym

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zmiany ustaw podatkowych zawsze znajdują szeroki oddźwięk społeczny, bo zwykle dotyczą znacznej liczby jednostek i zwiększają ich obciążenia finansowe. W okresie spowolnienia gospodarczego zrozumiale są działania decydentów zmierzające do zbilansowania wpływów i wydatków budżetowych, także drogą zwiększenia wpływów z podatków. Uznając takie działania za usprawiedliwione, zasadne jest jednak oczekiwania, że zmiany przepisów są starannie przygotowane: regulacje są jasne i jednoznaczne, nie szkodzą podatnikom i są możliwe do wykonania bez nadmiernego nakładu zbędnej pracy. Źle jest, kiedy jest inaczej. Pod murem stają nie tylko ci, którzy mają wywiązać się z nowo nałożonych obowiązków, lecz także ci, którzy mają sprawdzać respektowanie tych wymogów. Ujemne społecznie skutki niespełnienia tych warunków - jak wskazuje praktyka - są znaczne. Maleje zaufanie do ustawodawcy, traci na autorytecie władza, gaśnie optymizm - motor wszelkiego rozwoju gospodarki.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
26--28
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
  • E. Kosakowski, Podatek dochodowy od działalności gospodarczej w 2013 r., Rachunkowość, nr 1/2013.
  • Z. Fedak, E. Kosakowski, Korekta kosztów podatkowych z tytułu nieopłaconych faktur - próba oceny, Rachunkowość, nr 2/2013.
  • A. Kęsik, Dostosowanie ewidencji do zmiany w ustawach o podatku dochodowym (próba rozwiązań), Rachunkowość, nr 5/2013.
  • E. Kosakowski, Kiedy i jak korygować amortyzację wobec niespłacenia nabycia środka trwałego, Rachunkowość, nr 6/2013r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171322395

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.