PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | 15 | 391--403
Tytuł artykułu

Kultura na Euromajdanie

Warianty tytułu
Culture on Euromaidan
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Tekst został poświęcony wydarzeniom, które miały miejsce na placu Niepodległości w Kijowie w okresie od listopada 2013 r. do maja 2014 r. Transformacja polityczna i walka o wyzwolenie, które miały miejsce w tym okresie były wspierane przez działania w obszarze kultury. W artykule omówiono udział i działalność instytucji artystycznych i kulturalnych oraz inicjatywy obywatelskie pojawiające się w mediach społecznościowych.
EN
This text is devoted to the events that took place on Independence Square in Kiev during the period of November 2013 - May 2014. The political transformation and liberation struggle that took place during this period were supported by actions in the area of culture. The article discusses the participation and activities of artistic and cultural institutions. Civic initiatives often carried out with the help of social media are also mentioned.(original abstract)
Rocznik
Tom
15
Strony
391--403
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171323191

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.