PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1990 | nr 303 Nauki ekonomiczno-rolnicze w szkołach wyższych : teoria i dydaktyka | 97--106
Tytuł artykułu

Problemy obrotu rolnego w programach nauczania i dydaktyce

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Problematyka obrotu rolnego w Akademii Ekonomicznej w Krakowie ma bogatą tradycję i sięga okresu międzywojennego kiedy to w Akademii Handlowej funkcjonowała Katedra Handlu rolnego i spółdzielczości kierowana przez prof. dr. Tadeusza Kłapkowskiego. W okresie powojennym zagadnienia obrotu. rolnego były również podejmowane w ramach ogólnych nauk handlowych zarówno w dydaktyce, jak i szerzej w badaniach naukowych , w których znalazły się także opracowania związane z potrzebami praktyki gospodarczej, a później opracowania w ramach promów węzłowych (np. 11.3). Badania stanowiły jeden z czynna podjęcia prac nad przygotowaniem specjalizacji dydaktycznych w dziedzinie obrotu rolnego. Wynikało to również ze współpracy uczelni z centralnymi związkami spółdzielczości wiejskiej w tym głównie z CRS "Samopomoc Chłopska", ponieważ spółdzielczość ta zgłasza zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny obrotu rolnego. (fragment tekstu)
Bibliografia
  • Garbacik E., Dorobek naukowo-badawczy w dziedzinie wymiany towarowej i organizacji handlu w krakowskim ośrodku akademickim, "Zeszyty Naukowe AE" Kraków 1985.
  • Kędziorkowa F., Z doświadczeń doskonalenia kadry kierowniczej w uczelniach wyższych, referat na konferencję Rady Naukowej CZSR" Samopomoc Chłopska", Miedzeszyn 2-3.02.1984 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171323635

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.