PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1990 | nr 303 Nauki ekonomiczno-rolnicze w szkołach wyższych : teoria i dydaktyka | 107--109
Tytuł artykułu

Uwagi o planach i programach studiów ekonomiczno-rolniczych na wydziale nauk ekonomicznych UMK (wybrane zagadnienia z referatu)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Skutecznym środkiem doskonalenia procesu dydaktycznego są wprowadzane zmiany w planach i w programie nauczania. Stanowią one ciągły proces, wynikający z gromadzenia się doświadczeń naukowych i dydaktyczno-wychowawczych. Punktem wyjścia tych zmian powinna być sylwetka absolwenta, jaką chcemy osiągnąć na zakończenie studiów. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu kształci się ekonomistów o specjalnościach m.in. ekonomika i organizacja rolnictwa oraz gospodarka żywnościowa. Studia w zakresie ekonomiki i organizacji rolnictwa przygotowują absolwentów do czynnego uczestnictwa w rozwiązywaniu praktycznych i teoretycznych zadań, wynikających z rozwoju rolnictwa. w warunkach szybko zachodzącego postępu technicznego oraz przeobrażeń agrarnych. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy różnorodny instytucjach i organizacjach spółdzielczych i handlowych, na wszystkich szczeblach administracji, rolnej i w placówkach związanych z tą administracją, w uczelniach wyższych i instytucjach naukowo-badawczych, w pionach ekonomicznych przedsiębiorstw państwowych gospodarstw rolnych, rolniczych spółdzielni produkcyjnych itd. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171323637

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.