PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | nr 33 | 55--70
Tytuł artykułu

Procedury przetwarzania danych medycznych w aspekcie wykorzystania chmury obliczeniowej

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule zostały przedstawione procedury związane z zasilaniem systemu informacji w ochronie zdrowia w dane i informacje ze świadczonych usług medycznych, z funkcjonowaniem baz danych, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz rejestrów medycznych. Omówiono procedury zasilania systemu w dane i informacje, prowadzenia baz danych i rejestrów, przechowywanie danych o stanie zdrowia oraz instytucję powierzenia danych. Przedstawione procedury przetwarzania danych oraz istniejące w systemie opieki zdrowotnej rozwiązania muszą zostać uwzględnione przy wykorzystywaniu modelu chmury obliczeniowej do przetwarzania danych medycznych. Jak widać, w szczególności w przypadku instytucji powierzania danych, procedury te wymagają dostosowania i doprecyzowania w odniesieniu do danych o stanie zdrowia i możliwości ich zastosowania w modelu chmur obliczeniowych. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
55--70
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Bibliografia
  • [1] ABC bezpieczeństwa danych osobowych przetwarzanych przy użyciu systemów informatycznych, strona GIODO https://edugiodo.giodo.gov.pl/pluginfile.php/113/mod_resource/content/15/INF1/INF_R05.html
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171324119

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.