PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | Public Relations. Teoria i praktyka komunikowania | 261--268
Tytuł artykułu

Hallo Nachbar. Cześć sąsiedzie. Transgraniczne public relations na przykładzie programu inicjatywy wspólnotowe] Interreg III a wolny kraj związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (województwo dolnośląskie)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W przypadku PIW INTERREG III A SN-PL mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją, ponieważ na obszarze wsparcia Saksonii funkcjonuje jeszcze jeden program interregowski skierowany na współpracę Saksonii z Republiką Czeską. Ma to również wpływ na działania public relations, które koordynowane przez Wspólny Sekretariat Techniczny są adresowane do odbiorców w trzech sąsiadujących ze sobą krajach: w Polsce (województwo dolnośląskie: podregion jeleniogórsko-wałbrzyski), w Niemczech (Saksonia: Nieder- schlesischer Oberlausitzkreis, Kreisfreie Stadt Görlitz, Landkreis Löbau-Zittau, Landkreis Kamenz, Kreisfreie Stadt Hoyerswerda i Landkreis Bautzen) oraz w Czechach (kraje: Libereckÿ kraj, Karlovarskÿ kraj, Usteckÿ kraj). Trój- narodowa płaszczyzna do prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych jest bardzo atrakcyjna, ale powoduje wiele wyzwań. Jednocześnie pozwala na zastosowanie ciekawej, trójjęzycznej formuły i wspólnych rozwiązań dla obu programów: saksońsko-polskiego oraz saksońsko-czeskiego, np. wspólne logo, wspólna strona internetowa. Przepisy prawne UE stanowią, że państwo członkowskie jest zobowiązane do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących pomocy udzielanej z funduszy strukturalnych. W ramach wdrażania PIW INTERREG III A SN-PL Wspólna Instytucja Zarządzająca jest odpowiedzialna - w ścisłej współpracy z instytucjami narodowymi - za przestrzeganie zobowiązań wynikających z powyższych rozporządzeń. Instytucje narodowe odpowiedzialne za dany narodowy obszar wsparcia, jednostki zarządzające środkami INTERREG III A i instytucje uczestniczące w obsłudze projektów podejmują w tym celu stosowne działania administracyjne tak, aby zagwarantować skuteczne wdrażanie tych przepisów i zapewnić odpowiednią współpracę z Komisją Europejską. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171325289

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.