PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | Public Relations. Teoria i praktyka komunikowania | 407--417
Tytuł artykułu

Odpowiedzialność społeczna biznesu (CSR) w kształtowaniu wizerunku firmy

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Starając się uchwycić istotę CSR można powiedzieć, że jest strategią integrującą cele firmy z interesem społecznym w zakresie podejmowania decyzji inwestycyjnych, respektowania zasad etycznych, praw pracowników, troski o otoczenie społeczne i środowisko naturalne. Odnosi się do strategicznych długofalowych decyzji, opartych na zasadach dialogu społecznego i poszukiwaniu korzystnego dla obu stron konsensusu. Problematyka ta jest przedmiotem badań K. Wójcik, szczególnie w książce "Public relations. Wiarygodny dialog z otoczeniem". Dialog pozwala na poznawanie wzajemnych oczekiwań pracowników, kadry kierowniczej, klientów, dostawców, przedstawicieli społeczności lokalnych, władz lokalnych i centralnych. Odpowiedzialny biznes to taki sposób zarządzania przedsiębiorstwem, który wykracza poza narzucane przez prawo zobowiązania i łączy w działalności firmy aspekty ekonomiczny, społeczny i ekologiczny. Jest to strategia, która poprzez prowadzenie dialogu społecznego na poziomie lokalnym przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i budowania zaufania i reputacji zarówno na poziomie firmy, jak i działań biznesowych w ogóle. Odpowiedzialność społeczna biznesu to zatem koncepcja oznaczająca wiarygodność we wszelkich działaniach firmy, uwzględniająca oczekiwania i potrzeby wszystkich grup interesariuszy (pracowników, partnerów, akcjonariuszy, klientów i społeczności lokalnych). (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Poznańska
Bibliografia
  • K. Wójcik: Public relations. Wiarygodny dialog z otoczeniem. Warszawa 2005, s. 731
  • J. Sauś: PR jako instrument kreowania kapitału społecznego organizacji. W: Public relations. Sztuka skutecznej komunikacji w teorii i praktyce. Red. H. Przybylski. Katowice 2004
  • B. Rozwadowska: Public relations. Warszawa 2002, s. 73
  • S. Black: Public relations. Warszawa 1999, s. 11
  • J. Przybysz, J. Sauś: Kapitał społeczny. Szkice socjologiczno-ekonomiczne. Poznań 2004
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171325343

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.