PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | Innowacje w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz instytucjami sektora publicznego. Teoria i praktyka | 144--153
Tytuł artykułu

Potencjał prostych i nadal niewykorzystywanych innowacji w zarządzaniu zasobami ludzkimi w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Obserwując zachowania naszych przedsiębiorców i menedżerów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi można dojść do przekonania, że stosunkowo niska efektywność pracy ludzi jest wynikiem dużej niefrasobliwości albo też nieznajomości przez kadrę kierowniczą nawet podstawowych, nieraz bardzo prostych i oczywistych, zasad zarządzania czynnikiem ludzkim. Trzeba wiedzieć, że wykorzystanie potencjału psychofizycznego, a zwłaszcza czasu roboczego Polaków, należy do jednych z najniższych w Europie. Odnosi się wrażenie, że większość Polaków traktuje pracę jako karę za grzechy. Generalnie ludzie nie lubią pracować, czego dowodem może być: - niskie wykorzystanie potencjału fizycznego i umysłowego oraz czasu pracy, rzadko przekraczające w Polsce 30% swoich możliwości, - silna presja na możliwie najwcześniejsze przechodzenie na emeryturę oraz niepracowanie, - niska wydajność pracy, - praca zrywami i akcjami mobilizacyjnymi, ale tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, - ciągłe narzekanie na przepracowanie, co nie jest prawdą, - bezustanne uskarżanie się na niską płacę, które jest rzekomo nieadekwatna do ich ogromnego wysiłku i poświęcenia. (fragment tekstu)
EN
Human Resources Management techniques are not used widely. Therefore in the paper there are several innovations which are possible to implement in this area. It seems that if they are implemented, development of companies will increase. (original abstract)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171326397

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.