PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 12 | 2--7
Tytuł artykułu

Założenie kontynuacji działalności

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednostki gospodarcze są najczęściej tworzone z zamiarem działania przez nieograniczony czas. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której założyciele jednostki będą deklarować szybką jej likwidację. Nic więc dziwnego, że w ustawie z 2.07.2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej działalnosć gospodarczą definiuje się się jako zarobkową działalność wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodową, wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły (czyli zakładający kontynuację działalności z roku na rok). Możliwe jest jednak także założenie spółki, która ma działać przez czas ograniczony, co może wynikać z ograniczonej zasobności złóż, które spółka zamierza eksploatować, ograniczonej w czasie licencji, na której oparta jest produkcja, czy w celu powołania spółki, którym jest np. budowa na zlecenie właścicieli działek osiedla mieszkaniowego (są to tzw. spółki celowe).(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
2--7
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Sprawozdanie finansowe bez tajemnic, pr. zbiorowa pod red. G.K. Świderskiej i W. Więcława, Difin, wyd. 2, Warszawa 2006, s. 26.
  • J. Gierusz: Koszty i przychody w świetle nadrzędnych zasad rachunkowości, oddk, Gdańsk 2005, s. 27.
  • Ł. Kononowicz, Czynniki determinujące ustanie zasady kontynuacji działalności, rozprawa doktorska, AE w Poznaniu, Poznań 2000, s. 63 i dalsze.
  • Z. Fedak, Roczne sprawozdanie finansowe - zasady ogólne (str. 23) w książce, "Zamknięcie roku 2011", "Rachunkowość" 2011, s. 450.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171326911

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.