PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 2 (148) | 20--31
Tytuł artykułu

Nowe dyrektywy regulujące udzielanie zamówień publicznych

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wartość dostaw, usług oraz robót budowlanych zamawianych każdego roku przez podmioty publiczne w Unii Europejskiej wynosi ok. 1,5 biliona euro, czyli około 16% PKB państw członkowskich. Na początku lutego 2004 r. zostały przyjęte nowe dyrektywy zmieniające procedury zamówień publicznych: dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady koordynująca procedury udzielania zamówień publicznych na dostawy, usługi i roboty budowlane oraz dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady koordynująca procedury udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych. Stanowią one już trzecią generację przepisów regulujących to zagadnienie. Wraz z ostatecznym zaakceptowaniem przez Radę i Parlament Europejski tekstów dyrektyw uzgodnionych przez komitet koncyliacyjny dobiegł końca, rozpoczęty ponad 4 lata temu, proces legislacyjny. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
20--31
Opis fizyczny
Twórcy
  • Urząd Zamówień Publicznych
Bibliografia
  • M. Lemke, Zamówienia publiczne w Unii Europejskiej. Dyrektywy dotyczące zamówień na usługi, dostawy i roboty budowlane, Urząd Zamówień Publicznych 2001, str. 31
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171328699

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.