PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Warianty tytułu
The Principles Recognition of Revenues and Expenses in the Income Statement
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Głównym miernikiem efektywności działalności jednostek gospodarczych jest wynik finansowy prezentowany w rachunku zysków i strat. Jest on wyznaczany przez dwie podstawowe kategorie ekonomiczne, którymi są przychody i koszty. Definicje tych kategorii zawarte w przepisach prawa rachunkowości dają odpowiedź na pytanie czy przychód bądź koszt powstał i jaką przyjmuje formę, nie odpowiada natomiast na pytanie, jak przychód czy koszt ująć . Istotnymi kwestiami dotyczącymi problematyki przychodów i kosztów są zasady ustalania ich wartości i ujęcia w rachunku zysków i strat. W praktyce w obszarze tym mogą się pojawiać wątpliwości. Celem opracowania jest przedstawienie zasad pomiaru i ujmowania przychodów i kosztów w rachunku zysków i strat. (fragment tekstu)
EN
The article deals with issue of revenues and expenses recognition in the income statement. It presents definitions of revenues and expenses and describes principles measurement and recognition of revenues and expenses in the income statement according to Polish accounting regulation and IFRSs. (original abstract)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Walińska E.: Międzynarodowe standardy rachunkowości. Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2006.
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) 2007. SKwP, Warszawa 2007.
  • Sprawozdanie finansowe bez tajemnic. Red. G. Świderska, Difin, Warszawa 2003.
  • Ustawa o rachunkowości z 29 września 1994 r. Dz.U. 2002, nr 76, poz. 694 z późn. zm.
  • Zasady wyceny bilansowej i ustalania wyniku finansowego. Red. E. Walińska, Centrum Controllingu i Analiz Ekonomicznych, Łódź 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171328711

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.