PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec wyzwań współczesności. T. 2, Finanse przedsiębiorstw. Finanse publiczne i podatki | 673--681
Tytuł artykułu

Racjonalizowanie publicznych wydatków rzeczowych : ewolucja systemu zamówień publicznych w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Referat dotyczy systemowego racjonalizowania wydatków publicznych w Polsce. Obejmuje okres po Pierwszej Wojnie Światowej. Ciągłość funkcjonowania regulacji systemowych przerwana została wskutek Drugiej Wojny Światowej. Następnie zaś z regulacjami wynikającymi z objęcia wydatków rzeczowych planowaniem. Obowiązek taki istniał zarówno po stronie zamawiającego jak i dostawcy wykonawcy. Regulacje systemowe z okresu scentralizowanego systemu zarządzania miały skutecznie zastąpić te rozwiązania, które wypracowano i sprawdzono w długim okresie funkcjonowania gospodarki rynkowej. Referat dotyczy poza okresem między Pierwszą a Drugą Wojną Światową także tego, co w systemie zamówień publicznych w Polsce zaistniało pq roku 1990, zatem takich warunków, które są właściwe dla gospodarki rynkowej. Polskie regulacje sprzyjające racjonalnemu wydatkowaniu środków publicznych na realizowanie zadań rzeczowych, podobnie jak inne regulacje systemowe, muszą uwzględniać te zasady i rozwiązania, które przyjęte i stosowane są w krajach Unii Europejskiej. Spowodowało to, że w referacie traktującym o racjonalizowaniu wydatków rzeczowych w ramach zamówień publicznych poruszony został także problem dostosowania naszych regulacji do rozwiązań unijnych. Znalazło to swój wyraz w początkowym i końcowym jego fragmencie. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Gdańska
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171329025

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.